Ülkemizde uzun yıllardan bu yana Amasya hurdacı olarak hizmet vermekteyiz. Her nevi hurdalarınızı en yüksek fiyatlarla yerinden alarak anında ödeme yapmayı taahhüt ediyoruz. Amasya ili ve ilçelerinde tüm hurdalarınızı alarak geri dönüşüme kazandırmaktayız. Alınan hurdaların yüksek tonajlı olması durumunda daha yüksek fiyat avantajı sunuyoruz. Böylece hem sizlerin hurdalarını alarak para kazanmanıza yardımcı oluyoruz hem de tüm hurdalarınızı geri dönüşüme kazandırarak yeniden kullanılabilir hale gelmesine olanak tanıyoruz.  

Bölgede Amasya hurdacı firması olarak uzun yıllardan beri faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Tüm hurda çeşitlerinin yeniden kullanılabilir hale gelmesi amacıyla geri dönüşüme kazandırılmasında etkin bir biçimde hizmet vermekteyiz. Hurdaların geri dönüşüme kazandırılması konusunda toplumsal olarak bilincin artmasıyla birlikte verilen önem de artmaya başladı. Hal böyle olunca artık en ufak bir hurda parçası dahi çöpe atılmayarak yeniden kullanıma sunulmak üzere geri dönüşüme kazandırılmaya başlanmıştır. Bu hususta aşağıda sayacağımız yararların bilinme oranının artmasıyla birlikte çok daha büyük kazanımların sağlanacağı gün gibi aşikârdır. 

Amasya Hurda Geri Dönüşümü

Hurdacılık sektörünün öncü isimlerinden birisi olan firmamız geri dönüşümün faydaları konusunda bilinçli bir şekilde alanında uzman ekiple çalışmaktadır. Çalışma arkadaşlarımız teknik olarak işe başlamadan evvel hurdacılığın ve geri dönüşümün şu faydalarını öğrenerek işe koyulur: 

Hurdaların geri dönüşüme kazandırılması sonucunda; 

 • Doğal kaynaklarımız korunmuş olur, 
 • Enerji sarfiyatı azaltılarak tasarruf elde edilir, 
 • Atık miktarları azalır, daha temiz ve sağlıklı bir çevre oluşur, 
 • Hem kişinin bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlanır, 
 • Atıklardan ayrıştırılması sonucunda yeniden kullanılabilir hale getirilmesine yardımcı olunur, 
 • Ham madde ihtiyacı azalır, 
 • İthal edilen ham maddelere bağımlılık azalır, 
 • Geri dönüşümle elde edilen malzemeler sayesinde ürünlerin maliyeti azalır, 
 • Hurdacılıktan geri dönüşümün her bir aşamasında çalışacak insan gücüne ihtiyaç olacağı için istihdam artar, işsizlik azalır,
 • Yerleşim alanları dışında kalan yerlerin çöplükmüş gibi kullanılması azalarak toprak kirliliği önlenir. 

Yukarıda bahsi geçen faydaların yanı sıra size en yakın hurdacı olarak daha birçok faydasının olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle hurdaların son derece önemli bir noktada olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz.  

Hurda Çeşitleri Nelerdir? 

Hurdaların öneminden bahsettikten sonra akıllara hurda çeşitleri nelerdir sorusu gelmektedir. Bu noktadan itibaren artık herhangi bir şeyi çöpe atarken “ Acaba hurda olarak değerlendirilebilir mi ?”  diye aklınıza geliyorsa doğru yoldasınız demektir. Bu halisane niyetinizde sizlere yardımcı olabilmek adına Amasya en yakın hurdacı olarak nelerin hurda olabileceğini şöyle açıklamaya çalışalım: 

 • Metal Hurda Çeşitleri: Bakır, çelik, demir, alüminyum, altın, gümüş, krom, nikel… 
 • Petrol Ürünleri Hurda Çeşitleri: Plastik, polyester, elastomer, naylon, peoliüretan, polietilen…
 • Cam Hurda Çeşitleri: Ayna, kapı ve pencere camları, cam malzemeler… 
 • Ağaç Hurda Çeşitleri: Kağıt, karton, talaş… 
 • Elektronik Hurda Çeşitleri: Bilgisayar ve diğer elektronik ürünlerin hemen hemen tüm parçaları… 
 • Diğer Hurda Çeşitleri: Yukarıda bahsedilen sınıflamalara girmeyen ve bahsi geçmeyen daha pek çok farklı hurda türleri bulunmaktadır. 

Amasya Hurda Alımı 

Firmamız Amasya hurda alımı yapan en büyük firmalardan birisi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Hurdaya söz konusu olan her türlü malzemelerin yerinden alımını yaparak sizlere para kazandırmakta, hurdalarınızı da geri dönüşüme kazandırmaktayız. Böylece yukarıda bahsi geçen geri dönüşüm faydalarına sizlerin de büyük katkısı olmaktadır. Bu her açıdan faydalı olan işte hem kişisel hem de ülke ekonomisine katkı sağlanmanın yanı sıra doğaya ve insanlığa da büyük destek olunmaktadır. Sizlerde bu düşünce ile hareket ederek Amasya hurdacı telefonu hattımızı arayarak hurdaya ayrılabilecek her türlü malzemelerinizi güvenle bizlere teslim edebilirsiniz. 

Hemen Ara